ذخیره ۵۰۰ نمونه خون بند ناف در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۷ کد : ۱۱۶۸۶ پژوهشی
مسوول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از ذخیره ۴۰۰ نمونه در این استان خبر داد.
ذخیره ۵۰۰ نمونه خون بند ناف در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگای خراسان جنوبی، ملیحه بهنامیان اظهار کرد: ذخیره سازی خون بند ناف برای خانواده هایی که این امکان برایشان فراهم است، یک امرمهم است.

مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: بانک خون بندناف همانطور که از نام آن پیداست، شرایطی را فراهم می کند تا سلول های بنیادی موجود در خون بندناف تحت شرایط خاصی جمع آوری شده و در بانکی ذخیره شود تا اگر زمانی به سلول های بنیادی برای پیوند نیاز داشتیم ، این منبع ارزشمند براحتی در دسترس باشد و بتوان برای پیوند از آن استفاده کرد .

وی ادامه داد: در کنار منابعی که امروز برای به دست آوردن سلول های بنیادی مطرح است بحث خون بندناف که زمانی به عنوان زباله بیولوژیک دور ریخته می شد ، مورد توجه قرار گرفته است.

بهنامیان بیان کرد: در بانک خون بند ناف خصوصی، ذخیره سازی نمونه بنا به درخواست متقاضی و پرداخت هزینه های مربوط به آن  با تسهیلات مطلوب صورت گرفته و نمونه خون در مالکیت طرف قرارداد می باشد.

وی ضمن اعلام ذخیره 500 نمونه در بانک خون بندناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ، افزود: بانک خون بند ناف  از زمان تاسیس، فعالیت خود را در راستای اطلاع رسانی به خانواده هایی که در آستانه تولد فرزند بوده و تمایل به ذخیره سازی سلول های بنیادی دارند، آغاز کرده است.

مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، یادآور شد: والدین برای ثبت نام باید از هفته 36 بارداری به نمایندگی بانک خون بند ناف استان مراجعه کنند و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09153613072 تماس بگیرند.