استرس بالا یکی از عوامل ایجاد کننده اختلال جنسی در مردان است

۲۴ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۷ کد : ۱۱۳۸۰ پژوهشی
عدم تطبیق میل جنسی بین زوجین، مشکل نسبتاً شایعی است که در صورت شدت و تداوم می تواند موجب بروز تنش هایی بین زوجین گردد.
استرس بالا یکی از عوامل ایجاد کننده اختلال جنسی در مردان است

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی، هاله ملکی سرپرست کلینیک سلامت جنسی این مرکز گفت: سوالی که همواره ذهن مراجعان را درگیر می کند این است که چه تعداد رابطه جنسی "طبیعی و استاندارد" است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که حداقل و حداکثری برای این موضوع وجود ندارد. به عبارت دیگر نمی توان به یک عدد ثابت و یا استاندارد جهانی در این زمینه اشاره کرد.

وی افزود: نکته مهم و کلیدی آن است که خواسته¬های زناشویی بایستی برای هر دو نفر مناسب و پذیرفتنی باشد. اما اگر بین زن و شوهر در این زمینه توافقی وجود ندارد بهترین راه حل آن است که زوج توسط درمانگر جنسی بررسی گردند تا مشخص شود آیا  از نظر پزشکی  زوج دچار کمبود میل جنسی یا افزایش غیرطبیعی و خارج از کنترل هست یا خیر؟ در صورتی که در بررسی های لازم مشخص گردد که اختلالی در این زمینه  وجود دارد، مشاور با ارائه راهکارهایی به زوج کمک می کند که این اختلاف به بهترین نحو مدیریت گردد.

سرپرست کلینیک سلامت جنسی مرکز درمان ناباروری ابن سینا اظهار داشت: قبل از آنکه تفاوت میل جنسی باعث بروز مشکلات شدید یا غیرقابل برگشت در زندگی مشترک شود باید به فکر چاره بود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی مرکز درمان ناباروری ابن سینا اختلال جنسی استرس