در بازدید سفیر ایران در ایرلند از پارک علم و فناوری البرز مطرح شد:

ایجاد بسترهای مناسب همکاری دو کشور در حوزه های دارویی و فناوری اطلاعات

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۲ کد : ۹۹۷۴ مصاحبه
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند در اظهار کرد: ایرلند به لحاظ تولید ناخالص ملی رشد سریع دارد، بنابراین می توان با ایجاد بسترهای مناسب همکاری دو کشور در حوزه های دارویی و فناوری اطلاعات که از سوی این کشور مدنظر قرار گرفته، گام های موثری را در حوزه همکاری های مشترک برداشت.
ایجاد بسترهای مناسب همکاری دو کشور در حوزه های دارویی و فناوری اطلاعات

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز وابسته به جهاددانشگاهی، عطاا... ربانی روز شنبه 5 مردادماه  در بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند از پارک علم و فناوری البرز افزود: امروز فناوران استان با تکیه بر دانش روز  و و فناوری های داخلی  محصولات تحریم شده را تولید می کنند و با تکیه بر توان علمی در مقابل تحریم کنندگان ایستاده اند.

وی گفت: تولید ابزارهای اندازه گیری دقیق حوزه های سد سازی وغیره که از سوی برخی کشورها تحریم شده ایم نمونه ای از این قابلیت ها در استان البرز است.

مهندس ربانی با اشاره به سخنان سفیر ایران در ایرلند مبنی بر آمادگی همکاری شرکت های ایرلندی با ایران در تولید گیاهان دارویی اظهار داشت: وضعیت اقلیمی ایران ظرفیت مناسبی را برای همکاری با شرکت های تولیدی ایرلند در این زمینه فراهم کرده است.

وی تاکید کرد: در صورت وجود اراده برای این همکاری در طرف های خارجی، از سوی مدیران مسوول در استان مورد حمایت قرار خواهد گرفت، همچنین مراکز متعدد علمی مستقر در استان در این زمینه آماده همکاری می باشند.

مهندس ربانی افزود: امروز شاهد روی آوردن محققان به تولیداتی هستیم که اجازه ورود آن ها به کشور داده نمی شود و در این حوزه تولید فراوانی توسط فناوران وارد بازار شده است.

 

بیان توانمندی های ایران اسلامی ضروری است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های ایران گفت: توانمندهای کشور در دنیا شناخته شده نیست و باید این توانمندی ها را بیان داشت.

مسعود اسلامی افزود: با توجه به تبلیغات منفی دشمنان علیه ایران اسلامی و تلاش های روز افزون دراین زمینه باید با اتکاء هر چه بیشتر برتوان داخلی پیش رفت.

وی ادامه داد: براساس گزارش ها و بررسی ها شرکت های ایرلندی تمایل به همکاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و استارت آپها  و گیاهان دارویی دارند که انتظار می رود  بتوان در این زمینه همکاری های مثمرثمری داشت.

اسلامی گفت: امروز با توجه به تحریم هایی که ازسوی آمریکا مواجه شده ایم باید هرچه بیشتر از ظرفیت و توان داخلی بهره برد و با همکاری کشورهایی که تمایل دارند بتوان به پیشرفت قابل توجه دست یافت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند اظهار داشت: گونه های گیاهی، تابش خورشید و زمین های کشاورزی مناسب از جمله ظرفیت های ایران اسلامی برای رونق تولید به شمارمی رود که از سوی کشور ایرلند مورد توجه قرار گرفته است.

اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های سیاسی و تجاری خوبی که در کشور ایرلند شاهد هستیم از این فرصت مغتنم باید هرچه بیشتر بهره برداری شمرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند در ادامه به تشریح وضعیت این کشور پرداخت و افزود: ایرلند به لحاظ تولید ناخالص ملی رشد سریع دارد، بنابراین می توان با ایجاد بسترهای مناسب همکاری دو کشور در حوزه های دارویی و فناوری اطلاعات که از سوی این کشور مدنظر قرار گرفته، گام های موثری را در حوزه همکاری های مشترک برداشت.

گفتنی است، ایرلند در سال 1973 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد و در نیمه نخست سال 2013 میلادی به مدت شش ماه ریاست دوره ای اتحادیه را عهده دار بود و در پارلمان اروپا نیز دارای 11 نماینده است.