سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی مناطق نیمه‌خشک

تاریخ برگزاری : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ رویدادها
سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی مناطق نیمه‌خشک

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان،  چیا سهراب نژاد در اولین نشست «اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی در مناطق خشک» گفت: آب به عنوان یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی مایه حیات جهان بشریت و حتی جهان بی جان بوده و یکی از مباحث حائز اهمیت امروز است.

وی با بیان اینکه مباحث آب و هیدرولوژی و موضوعاتی مشابه آن از مباحث دارای اولویت در حال حاضر است افزود: هرچند که ایران کشوری خشک و نیمه خشک بوده اما روند مصرف آب در کشور، روندی نگران‌کننده است.

وی عنوان کرد: محدودیت منابع آب در دسترس، افزایش نیازهای آبی و آلودگی آب‌های موجود موجب شده تا جوامع انسانی با استفاده از بررسی‌های علمی، پژوهش‌های کاربردی و برنامه‌ریزی، وضعیت بهتری را برای خود ترسیم کنند.

سهراب نژاد بیان کرد: در این راستا لزوم هم‌فکری صاحب‌نظران و متخصصان در عرصه ملی و بین المللی برای تحول در زمینه پژوهش‌های کاربردی در منابع آب ایران همگام با پیشرفت‌های جهانی ضروری است و باید علوم پایه منابع آب مانند هیدرولوژی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی یادآور شد:گفت: جهاددانشگاهی کردستان با توجه به اهمیت این موضوع در صدد برگزاری سومین  همایشی ملی در این زمینه است.

رییس جهاددانشگاهی کردستان در ادامه به جلسات و هماهنگی لازم با استانداری کردستان در خصوص این همایش اشاره و اظهار کرد: علاقمندان به این همایش می توانند مقالات خود را تا 20 اسفند ماه سال جاری به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند.

وی اظهار کرد: ثبت مقالات برتر در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC  و CIVILICA  ثبت خواهد گردید.

 

آخرین مهلت ارسال مقاله: 20 اسفند 97

زمان برگزاری: 3 و 4 اردیبهشت ماه